301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 09:57 Bu haber 1620 kez okundu
 
125. Yıl Anaokulunda minik TEMA eğitimi
TEMA vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliği ile okullarda uygulanan eğitim projesi metaryelleri Kargı temsilcisi Recep Aykaç tarafından Kargı 125. Anaokulunda öğrencilere ve öğretmenlere dağıtıldı.
Eğitim Haberi


Karınca gibi canlıları, toprak ve bitkileri incelemek üzere gözlem kutusu mercekleri, toprak ve ekosistem posterleri, yeraltında ve ağaç köklerinde yaşayan canlıların doğal yaşamlarının görsellerle anlatıldığı afişler ve öğretmenlere dönem boyunca uygulayacakları minik tema etkinlik rehberleri teslim edildi.

Eğitim Programını uygulayarak başta toprak ve su olmak üzere tüm doğal varlıkları koruma, çevre ve tükenebilir varlıkların bilinçli kullanılması konularında edinilen bilgilerin hayata geçirilmesini sağlama ve ekolojik okuryazarlık bilincinin artırılması hedeflendiğini belirten

Aykaç Çocukların küçük yaşta etrafındaki biyolojik çeşitliliği tanıması, sahiplenmesi amacıyla yapılan hizmetlerin hayata bakış açısını değiştirdiğini belirtti.

Uygarlıkların yükselişi, çöküşü, ekonomisi ve kültürü toprakla ilişkili… Bunun yanında, ocaktaki güveçte, duvardaki resimde, çalınan sazda, söylenen sözde hep toprak var. Fark etmesek de toprak aslında yaşamın kendisi. Soluduğumuz havada bile ona ihtiyacımız var ve insanlık için bu ihtiyaç her geçen gün artıyor. Ayrıca Toprakla suyun buluştuğu her yerde büyük medeniyetlerin kurulduğunu bunun en güzel örneklerinden Anadolunun ilk barajının Çorum Alacahöyük'te 2002'de başlatılan kazılarda gün yüzüne çıkarıldığını ve Başkent Hattuşaş'ın 3000 yıl önce içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan Hitit Barajını örnek gösterebiliriz.

Bizi besleyen topraktan ve sudan sorumluyuz. Diyerek;

 

125.Yıl Anaokulu Müdürü Afife AÇIKBAŞ ve okul öğretmenlerine uygulayacakları Tema programları için teşekkürlerini iletti.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

43e1e793 2974 4bd1 a82e fe435124ba16

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: 125., Yıl, Anaokulunda, minik, TEMA, eğitimi,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı