301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 09:53 Bu haber 1359 kez okundu
 
2023 Eğitim vizyonu değerlendirme toplantısı yapıldı
Kargı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç başkanlığında, 2023 Eğitim Vizyonu Değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Eğitim Haberi


Atatürk İlk Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen 2023 eğitim vizyonuna yönelik istişare ve değerlendirme toplantısına, Kargı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar, STK temsilcileri, okul aile birliği başkanları ve veli temsilcileri katıldı.

 

Kargı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un, 2023 eğitim vizyonunu, külliyede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla kamuoyuyla paylaştığını söyledi.

 

Genç, “Vizyonda önümüzdeki 3 yılda yapılacak hedeflerin ortaya konuldu. Vizyon belgesinden neyi anlamak ve neler yapmak gerektiğini istişare ve değerlendirmek için bir araya geldik. 2023 Eğitim vizyonuna baktığımızda milli eğitimde 3 yıllık bir sürede bütüncül bir bakış açısıyla büyük bir dönüşüm öngörülüyor” dedi.

 

Genç, 2023 Eğitim Vizyonunda Ölçme Değerlendirme Sürecinin Yapılandırılması, Okul Finansmanı, Yabancı Dil Öğretimi, İnsan Kaynakları Kapasitenin Geliştirilmesi, Dijital Öğrenme, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Hayatboyu, Mesleki ve Teknik Eğitim, Din öğretimi, Erken Çocukluk Eğitimi, Özel Öğretim, Özel Eğitim konularında değişimi ve dönüşümü sağlayacak hedeflerin ortaya konduğunu söyledi.

 

Toplantıda, öncelikle 2023 Eğitim Vizyonunun eğitim felsefesi ile temel politikasının istişare ve değerlendirileceğini daha sonra vizyonda konulan hedeflerin madde madde ifade edildikten sonra hedeflerin istişare edilip değerlendireceklerini ifade eden Genç, Türkiye’de eğitimin gelişmesi için tüm kesimlerin fikirlerinin önemli olduğunu belirterek davete katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

Tanıtım toplantısının ardından komisyonlar sınıflarda gerçekleştirilen toplantılarda maddeleri görüşerek alınan kararları raporlarla üst komisyona teslim etti.

 

Haber ve Fotoğraf: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: 2023, Eğitim, vizyonu, değerlendirme, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı