301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 11:15 Bu haber 465 kez okundu
 
23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kargı’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kargı Haberi


Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan 23 Nisan kutlamaları ilçe stadında çeşitli etkinliklerle devam etti. Etkinliklere, Kargı Kaymakamı Hasan Taş, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Okumuş, İlçe Emniyet Amir Vekili Başpolis Hasan Poyraz, İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Kd.Bçvş. Yasin Erkan Söylemez, Ak Parti Kargı İlçe Başkanı Sacit Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç, Orman İşletme Müdürü Mustafa Bayraktar, Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammet Kadir Demir, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Burak Coşkun, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Hasan Danacı, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Devrez, Belediye Meclisi Üyesi ve Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Esra Peker, kurum müdürleri öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunulmasıyla başlayan kutlamalarda günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç tarafından yapıldı.

 

 

 

‘’ÇOCUKLAR MİLLETİMİZİN GELECEĞİDİR’’

 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç konuşmasında şu ifadelere yer verdi. ‘’Sayın Kaymakamım, protokolün değerli üyeleri, kıymetli katılımcılar, sevgili öğretmen ve öğrenciler, Kargılı hemşerilerim ve saygıdeğer basın mensupları.

 

Bu güzel günde hep birlikte olmamıza vesile olan ülkemizin ve beraberliğimizin yoğun temsil makamı T.B.M.M.’nin açılışının 99. Yıldönümü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Bugün milletimizin iradesini ortaya koyduğu, hakimiyetin kayıtsız şartsız Türk milletine verildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin milletin sesi olduğu bir gündür.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilmiş, ilk ve tek bayramdır. Bu bayram ilçemiz, ülkemiz ve dünya çocuklarına kutlu olsun.

 

Türk milletinin gönlünde onun bağımsızlığının bir ifadesi olarak, önemli bir yeri olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl yurdumuzun dört bir yanında büyük bir coşkuyla ve çeşitli etkinliklerle kutlanarak, milli birliğimizin kenetlenmiş ifadesini ortaya koymuştur.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncesinde, çocuklar milletin geleceğidir. Onlara duyduğu güvenin ve sevginin ifadesi olarak bu milli bayramımız olan 23 Nisanları çocuklara armağan etmiştir. Türk tarihinin gurur dolu sayfalarının yeni ve gelecek nesillerce öğrenilmesi ve Türk devletinin devamını emanet edeceğimiz yeni bir Cumhuriyet gönüllülerinin bu bilinç ve sevgiyle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli vesiledir.

 

Başta Türkiye Büyük Millet Meclisi ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk meclisin tüm üyelerini Kurtuluş savaşında mücadele etmiş şehitlerimizi, gazilerimiz bu güzel vatanı bize armağan eden ve edebiyete intikal etmiş aziz şehitlerimizi hala ülkemizi savunan ve şehit düşen tüm güvenlik gücü mensubu evlatlarımızı rahmetle, gazilerimizi ise minnet ve şükranlarla anıyor, Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk’un tümüyle bayram saklı olan 23 Nisan bayramı ile ilgili şu mesajı ile sözlerimi bitirmek istiyorum.

 

Ne zaman bir çocuğun gözlerine değse bir öğretmenin gözleri işte biz o zaman bunları hatırlar ve deriz ki sizlere, ülkemin biricik çocukları, her biriniz her sabah nazlı kuşlar gibi uçarak gelin okullara.Öğretmenlerinize kalbimizin kanatlarını açarak bekliyoruz sizleri. Kitapların kapağı aralanır, sıralarda ve tahtaların üstündeki fotoğraftan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün sınıfa gururla bakan gözleriyle buluşur gözlerimiz.

 

Ey dupduru güzellikler, sevinçleriniz çok, hayalleriniz sonsuz Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun” dedi.

 

Konuşmanın ardından öğrenciler gösterilerini sergileyerek şiirlerini okudular.

 

Törenin sonunda 23 Nisan dolayısıyla gerçekleştirilen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Kargı Kaymakamı Hasan Taş, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Kd.Bçvş. Yasin Erkan Söylemez tarafından verildi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: 23, Nisan, coşkuyla, kutlandı,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı