301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Eylül 2018 - Cumartesi 18:38 Bu haber 2446 kez okundu
 
ABDULLAH YAYLASI TURİZMİN GÖZDESİ OLACAK
Kargı Abdullah Yaylası, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) destekli proje ile turizm merkezi haline getirilecek.
Kargı Haberi


Kargı Abdullah Yaylası, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) destekli proje ile turizm merkezi haline getirilecek.

 

Ak Parti Çorum Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, Kargı Abdullah Yaylasında başlayan çalışmaları yerinde inceledi.

 

Abdullah Yaylasında yapılacak çalışmaları yakından takip eden Milletvekili Kaya, "Kargı Abdullah yaylamızdaki projemiz başladı. İnşallah Orta Karadeniz Kalkınma Ajansından aldığımız hibe desteği ile otel, kamelyalar, 10 adet bungola ev, su depoları, piknik masaları, süs havuzları ve çevre düzenlemesi ile harika bir yer olacak" dedi.

 

Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya tarafından yapılan açıklamaya göre; OKA tarafından desteklenen proje ile Abdullah Yaylası’na yapılacak olan yatırımla bölge turizmi canlandırılacak.

 

Milletvekili Kaya, uzun yıllar atıl vaziyette bulunan Abdullah Yaylasındaki otelin restorasyonunun yapılacağını belirterek, "Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen turizm projesi kapsamında Kargı Abdullah Yaylasında otel restorasyonu, 10 adet bungolov evleri, çocuk süs havuzları, peyzaj çalışmaları ve yemekhane tesisi yapılacak olup, toplamda 750 bin lira destekle Abdullah Yaylası yeni halini alacaktır. Hemşerilerimiz için yeni sosyal alanlar oluşacaktır’’ dedi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: ABDULLAH, YAYLASI, TURİZMİN, GÖZDESİ, OLACAK,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı