301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 17:32 Bu haber 1589 kez okundu
 
AK PARTİ'DEN İLK O İSİM ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için Ak Parti'de de aday adaylarında hareketlilik başladı.
Siyaset Haberi


Kargı'da yerel seçimlerde adayını ilk Cumhuriyet Halk Partisi açıklamıştı. CHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada Kargı'da adayın Kemal Dümenci olduğu kamuoyuyla paylaşıldı.

 

 

GÖZLER AK PARTİ'DE

CHP'nin adayını açıklamasının ardından gözler iktidar partisine çevrildi.

 

Diğer partiler ise sessizliğini korurken en çok merak edilen ise iktidar partisinin adayının kim olacağı. Çeşitli isimler kamuoyunda dillendirilse de resmi bir açıklama olmadığından bu söylentiler dedikodudan öteye gitmiyor.

 

ADAY ADAYLARI ANKARADA DESTEK TURUNDA

Ancak bilinen birşey varki aday adayları özellikle son haftalarda Ankara'nın yolunu tutar oldu. Gerek T.B.M.M. ve Ak Parti Genel Merkezi gerekse Ankara'da ki partinin önemli isimlerini sıkça ziyaret eden aday adayları, aday olabilmeleri için kulis yoklaması yaparak destek arıyorlar. Kimi aday adayları bu ziyaretler sırasında çektiği fotoğrafları paylaşıyor, kimi aday adayları ise başvuru tarihi olan 5 Kasım 2018'e kadar paylaşım yapmamayı tercih ediyor.

Kısacası her aday adayı kendine göre bir strateji geliştirerek adaylığını netleştirmek için yoğun bir tempoya girmiş görünüyor.

 

 

YUNUS YAĞIZ AK PARTİ'DE ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Çorum Kargılılar Derneği Başkanı, Mali Müşavir Yunus Yağız, AK Parti'den Kargı Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladı.

 

 

Yağız, görev verilmesi halinde Kargı'ya hizmet için Belediye Başkanlığına aday olmak istediğini bildirdi.

 

Yunus Yağız, Kargı'yı geleceğe hazırlamak ve ilçenin sorunlarını çözmek adına mücadeleye hazır olduğunu vurguladı.

 

Belediye Başkan Aday Adayı Yunus Yağız, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

"Çorum Merkezde Mali Müşavir olarak görev yapıyorum. Çorum Merkez Kargılılar Derneği Başkanı olarak Kargı için çalışmalar yürüttük. Kargı İlçemiz için partimiz, Kargı İlçe başkanımız Sacit Özdemir ve teşkilatlarımızla birlikte Ak Parti'nin 2023 hedefleri doğrultusunda ve farklı hizmetler yapacağıma inanıyorum. Kargı, Çorum ilinin ormanlarının yüzde sekseninin yeşilin buluştuğu ve  Kızılırmak nehrinin yanından geçmesi ile potansiyel bir turizm ilçesidir. Girişimci iş adamlarımızın da İstanbul ile bir bütünlük sağlayarak Kargı’ya hizmet için hazır olduklarını biliyorum. İlçemiz için gerekli ilgi ve ihtiyaca ek olarak gerek turizm açısından gerekse ilçenin kalkınması açısından çalışmalar sürdüğü takdirde Kargı, devletimize yük olmadan katma değer üreten ilçelerimizden olacaktır. Sadece girişimci ruhunu çıkarmak gerekiyor. Şahsıma bir kısım sivil toplum örgütlerimiz ve hemşehrilerimiz destek verdiklerini  ve Kargı’ya hizmet için aday adayı olmam hususunda karar vermem gerektiğini ilettiler. İl Başkanımız ve Çorum Milletvekillerimizle birlikte partimiz önderlerinin şahsımı değerlendireceklerine inanıyorum. Kargı’nın Merkez’de 3600, köyleri ile birlikte 15000 oya sahiptir. Bu görev bana verilirse, Allah da nasip ederse ben Kargı ve  köyleri ile birlikte 15000 oy sahibinin önümüzdeki yerel seçimlerinde adayı olurum. Kargı halkımızın da desteklerini bekliyorum."               

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: AK, PARTİ'DEN, İLK, O, İSİM, ADAY, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı