301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Ağustos 2018 - Cumartesi 18:37 Bu haber 1741 kez okundu
 
AK Parti yerel seçim için 'tebdil-i kıyafet' sokağa inecek
AK Parti sıkı bir şekilde yerel seçimler için bölgesinde sevilen yüzer arıyor. Anket şirketlerinin bölgelerde aday belirlemede manipülasyon yapabildiği belirtilirken, aday belirlemek için gerekirse Genel Merkez'in belirlediği isimler 'tebdil-i kıyafet'le sahaya inecek...
Siyaset Haberi


AK Parti’de, partinin yerel yöneticileri, aday belirlemelerinde ‘anket şirketleri’ yerine, genel merkezin yapacağı yoklamalara itibar edilmesini istedi. Yerel yönetimler için ‘bölgesinde sevilen yeni yüzler’ aranıyor. Bayramdan önce, ön hazırlık niteliğinde olan ‘Seçim koordinasyon başkanları ve il seçim işleri başkanları’ toplantısında, yerel seçimlerle ilgili örgütlerin görüşlerine başvuruldu. Yapılan değerlendirmelerde şu görüşler ön plana çıktı:

 

 

KİMSENİN HABERİ OLMADAN...

- Adayların açıklanması için son ana kadar beklenmesin.
- Teşkilatların istediği adaylara öncelik verilsin.
- Anket şirketleri bölgelerde aday belirleme çalışmalarında manipülasyon yapabiliyor. Değerlendirmelerde anket şirketlerinden çok, partinin genel merkez ve teşkilatının görüşleri esas alınsın. 
- Gerekirse, genel merkezin belirlediği kişiler, ‘tebdil-i kıyafetle’ sahaya çıksın. Kimsenin haberi olmadan il ve ilçeler için önemli olan isimleri belirlesin ve vatandaşın nabzını tutsun. 
- Mevcut belediye başkanlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunsun.

 

MEVCUT BAŞKANLAR ADAY GÖSTERİLECEK Mİ?.. Önümüzdeki aydan itibaren aday yoklamaları başlatılacak. Mevcut belediye başkanlarıyla ilgili olarak yerel yönetimler başkanlığının belirli periyotlarla yaptığı değerlendirmeler ve hazırladığı dosyalar büyük önem taşıyor. Belediye başkanlarının vaatlerini gerçekleştirme oranından bütçesini nasıl kullandığına kadar birçok başlıktan oluşan inceleme cetveli, yeniden aday gösterilmeleriyle ilgili görüş oluşturacak.

 

Kaynak: internethaber.com

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: AK, Parti, yerel, seçim, için, 'tebdil-i, kıyafet', sokağa, inecek,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı