301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 17:20 Bu haber 544 kez okundu
 
Başkan Şen ''İhale konusu siyasi bir linç''
Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, katıldığı yerel bir televizyon programında, hakkında açılan dava ve ihaleye fesat karıştırma iddialarına da cevap vererek, ''ihale konusu siyasi bir linçtir'' dedi.
Siyaset Haberi


Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, gazeteci Elvan Şimşek ve Mustafa Külcü'nün hazırlayıp sunduğu Çorum Gündemi adlı programa konuk oldu.

 

Programda, bugüne kadar yaptığı çalışmaları ve seçimlerde yeniden aday gösterilmesi halinde yapacağı çalışmalar hakkında sunucuların sorularını cevaplayan başkan Şen, belediyeye ait bir çay bahçesi ihalesi ile ilgili açılan dava ve ihaleye fesat karıştırma iddialarına da cevap vererek, ''ihale konusu siyasi bir linçtir'' dedi.

 

Başkan Şen konuyla ilgili şunları söyledi. “ Ben göreve geldiğimde bu çay bahçesinin kira günü dolmuştu. Dolmadan bir ay önce kira bedeli aylık 165 liraydı ve encümenle uzatılabiliyordu. Burası kıymetli bir yer burayı açık ihale yapalım dedim. İhaleye katılımı arttırıp belediyenin menfaatlerini kollamamız gerekir diyerek açık ihale yaptım. Benim kötü niyetim olsa, encümenle uzatır bu hiç açık ihale yapmadan bu işi bitiririz. Hem açık ihale yapacağım hem vatandaşı ihaleye girmeyin diye tehdit edeceğim. Bu mantığa sığmıyor. Bu bir siyasi linç.

 

Şikayet edenlerden birisi Chp'li bir arkadaş. Suyunu keserim yada dükkanının önünü kepçeyle kazarım gibi şahsıma afaki iftiralar attı. O arkadaşımızda ihaleye girdi. Bu etapta ne yapmışım, hiçbir şey yapmadım. Yani 165 lira aylık kirası olan bir yeri 400 lira muammel bedelle ihaleye çıkartıyorum. Açık ihale yapıyorum. Neden? Belediyeye bir gelir olsun diye. Ben 165 lira dan 200 lira yapıyorum dediğim zaman encümenle kirayı uzattığım zaman açık ihale yapmadan bu iş bitiyordu.

 

Ne mahkeme, ne tehdit nede başka bir şey var. Ellerinde bir delilde yok. Sadece sözlü iftira. Şikayetçilerden birisinin şahidi oğlu, diğerininki de dünürü. Hepsi bu. Şahitte, belgede yok. Bu açıkça şahsıma yapılan bir iftiradır. Bu konuda Türk adaletine güveniyorum'' diye konuştu.

 

Program sosyal medya üzerinden de canlı olarak yayınlandı.

 

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Başkan, Şen, ''İhale, konusu, siyasi, bir, linç'',
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı