301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Temmuz 2014 - Çarşamba 19:37 Bu haber 6252 kez okundu
 
BAŞKAN ZEKİ ŞEN'DEN FİLİSTİN'E YARDIM ÇAĞRISI
Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, İsrail’in, Filistin’e sürdüğü saldırılar karşısında çaresiz kaldığını ve ağır yaralar aldığını belirterek, Filistin’e yardım çağrısında bulundu.
Genel Haberi


‘Filistin halkının kendi toprakları elinden alındıktan bu yana kendi özgürlüğünü, onurunu ve Filistin’de egemenliğini elde etmek için tüm direniş yollarına başvurarak savaşmaktadır’ diyen Başkan Zeki Şen açıklamasını şöyle sürdürdü. ‘Bu direniş sürecinde İsrail en ağır aşağılama ve işkence uygulanmaktaydı. Filistinlilerin ulusal isteklerine engel olmak için İsrail’in en belirgin araçları ise Filistinli erkekleri ve kadınları esir etmekti.

İstatistiklkere göre İsrail hapishanelerinde işkence sonucu 71 esirin şehit olduğu ifade edilmektedir. 203 esir ise sağlık yetersizliğinden şehit olmuştur. Son Mayıs ayından sonra İsrail tarafından yapılantutuklamalarda artış göstererek 5271 esire yükselmiştir. Suçlamadan ve mahkemeye çıkarılmadan 192 esir idari olarak tutulmaktadır. Bu esirlerin aralarında 17 bayan ve 196 çocuk bulunmaktadır. Bunlara ilaveten 11 milletvekili, 3 eski bakan, 1400 esir tutuklama şarlarının kötülüğü nedeniyle çeşitli hastalıklarla savaşmaktadır.

Bu nedenle esirlerin aileleri iaşeden ve gelir kaynağından mahrum bırakılmıştır. Sağlık ve eğitim fırsatlarından yoksul bırakılmışlardır. Filistin hükümetinin kısıtlı imkanları nedeniyle verdiği aylık maaşları ise ancak temel ihtiyaçlara yetebilmektedir.

Mübarek Ramazan ayı münasebetiyle esirlerin ailelerine yapılan bağış kampanyasına Kargı halkımızın, ister bağış ister Ramazan fitresi olarak desteklerinizi bekler, saygılar sunarım’ ifadelerini kullandı.


Türkiye Dışişleri Bakanlığı izniyle bu amaç için açılan açık vakıf hesabı aşağıda sunulmaktadır.

TL Hesap No:

IBAN: TR790006 4000 0014 1970 0404 07

TÜRKİYE İŞ BANKASI / ORAN ŞUBESİ

ANKARA/TÜRKİYEKaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kargı, Belediye, Başkanı, Zeki, Şen, İsrail’in, Filistin’e, sürdüğü, saldırılar,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı