301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 20:49 Bu haber 1096 kez okundu
 
CHP Aday tanıtım toplantısıyla seçim startını verdi
Cumhuriyet Halk Partisi Kargı İlçe Başkanlığı, düzenlediği aday tanıtım toplantısı ile seçim startını verdi.
Siyaset Haberi


Cengizhan Düğün salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik, İyi Parti Kargı İlçe Başkanı Kemal Zincirli, eski milletvekilleri, il başkanları, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

Programın açılış konuşmasını CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik yaptı. Toplantıya katılımlarından dolayı herkese teşekkür eden Çelik, ‘’Bugün bu toplantıyla seçim startımızı veriyoruz. İnanıyorum ki 31 Martta sandıklardan sizlerinde desteğiyle biz çıkacağız’’ dedi..

 

 

 

Ardından konuşmasını yapmak üzere CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse sahneye çıktı. ‘’İktidarı yakalamanın en rahat olduğu bir seçim atmosferine girmiş bulunmaktayız’’ diyen Köse sözlerini şöyle sürdürdü. ‘’Birlikten güç doğuyor. Biz eğer güç birliği yapabilirsek, Kargı’ya yakışan, Kargı’nın 6 mahallesine de eşit hizmet edecek, seçildiği günde parti rozetini il başkanına teslim edecek Kemal Dümenci ile 31 Mart 2019 tarihinde Kargı’da belediye başkanlığını kazanırız. Ben burada demiyorum ki sadece CHP’li olarak Kemal Dümenci’yi seçtirelim. Hayır öyle bir niyetimiz yok. Biz, Kargı’nın geleceğinden endişe duyan ve Kargı’nın hak ettiği yerde olmadığını düşünen tüm seçmenlerin desteğini bekliyoruz’’ diye konuştu.

 

 

 

Ardından sahneye çıkan CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci, ‘’Bu gün burada, kargının geleceği adına hayırlı temeller atmak ve yepyeni bir mücadelenin startını vermek üzere toplanmış bulunmaktayız’’ dedi.

 

Kemal Dümenci sözlerini şöyle sürdürdü, ‘’Değerli  misafirler, Kargımıza hizmet etmek amacıyla yola çıktığımız şu anda, öncelikle kendimi sizlere kısaca tanıtmak istiyorum.  Hayatta en zor şeylerden biridir belkide insanın kendisini anlatması, ancak dilim döndüğünce  birkaç cümleyle özgeçmişimi anlatmaya çalışacağım sizlere.

 

Ben 1970 yılında Kargıda,  henüz  bahçesinde çeşmesi bile olmayan, yarı ahşap bir evde doğdum. Yeşilliklerin arasında, eski ama komşuluk ilişkileriyle ve akrabalık ilişkileriyle sımsıcak bir evde büyüdüm.

 

İlk okul, orta okul, ve lise yıllarım hep bu memleketin o zamanki taşlı yollarında ayakkabı eskitmekle geçti.

 

Üniversiteyi Uludağ üniversitesinde iktisadi ve idari bilimler fakültesinde yurt ranzalarında tamamladım ki, işte bu yüzden, iyi bilirim bu memleketin gençlerinin gurbette ne zorluklar yaşadığını.

 

Mali müşavirlik stajımı Ankara’da tamamlayıp,  Başkentte uzun yıllar mali müşavirlik yaptım.

 

2009 yılından beridir de kargıda Hem Mali müşavirlik hem de yanı sıra ticaretle uğraşmaktayım.

 

Sevgili Hemşerilerim ;

Ben, Kargının, Ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu, ayağımıza spor ayakkabısı bile  alamadığımız, eve suyu iki yüz metre uzaklıktaki sokak çeşmesinden bidonlara doldurup getirdiğimiz yıllarını hatırlarım.

 

Cuma pazarlarında ağustos sıcağının altında domates, Mahalle maçlarında tozun toprağın altında külahta çekirdek satmışlığımdandır belkide kargıya olan bağlılığım.

 

Belki inanmayacaksınız ama, henüz bir iki tane televizyonun olduğu, insanlar arasında derin dedikodudan uzak sohbetlerin edildiği,  Hüseyin hafızın dilinden hikayelerin dinlendiği ailece  komşu gezmelerini,  sarı  ali amcamın evinde patlamış mısırla ceviz yediğimiz, ulvi hocamın evinde çay içtiğimiz, alamancı muammer amcanın bahçesinden kiraz aşırdığımız günleri hala dün gibi hatırlıyorum.

 

Uzun yıllar gurbette yaşadım,  memlekete özlemide bilirim,  uzaklarda yalnız başına bir gencin ne sıkıntılar çektiğinide.

 

Bilmediğin topraklarda iş aramanın zorluklarını yaşadığımdandır,  Kargının gençleri  toprağından ayrılmasın, baba ocağında yaşasın iş bulsun isteğim.

 

Özet dedim , hayat hikayemi anlattım farkındayım dostlarım, ben 20 yıllık bir mali müşavir olarak ömrümü okumakla geçirdim, hayatımın odak noktasına eğitimi ve daima ilerici düşünmeyi koydum.

 

Kısaca diyebilirim ki Ayakkabıcı ekrem usta’nın oğlu olarak doğdum, Muhtar Ekrem’in oğlu olarak büyüdüm, Leblebici Ekrem’in oğlu olarak ta onurla ve gururla öleceğim, Allahtan tek dileğim var evlatlarımda yarın benim yaşıma geldiklerinde, benim adımı anarken aynı gururu yaşasın.

 

Bu yaşıma kadar ailemin başını yere eğecek hiçbir şey yapmadım, bu gün itibari ile de benim ailem tüm kargı halkıdır ve bundan sonra seçim sonucu ne olursa olsun sizlerinde yüzünü eğecek hiçbir şeye vesile olmayacağım’’ şeklinde konuştu.

 

Programda ayrıca CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci’nin çalışmalarını içeren sinevizyon gösterisi ve ikramlarda bulunuldu.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: CHP, Aday, tanıtım, toplantısıyla, seçim, startını, verdi,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı