301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 21:01 Bu haber 1279 kez okundu
 
CHP ve İYİ Parti’den ittifak açıklaması
CHP ve İYİ Parti ilçe başkanları Kargı’da yerel seçimlerde yapılacak olan ittifak ile ilgili açıklamalarda bulundular.
Siyaset Haberi


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunmak üzere CHP Kargı İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik ve İYİ Parti İlçe Başkanı Musa Harmancık ile CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci ve İYİ Parti Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Zincirli katıldı.

 

CHP ile İYİ Parti İl Başkanlıkları tarafından 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Kargı’da ittifak yapma kararı aldığını belirten CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik, seçimlerden başarıyla çıkacaklarından emin olduklarını belirterek ittifakın hayırlı olması diledi.

 

İYİ Parti Kargı İlçe Başkanı Musa Harmancık ise ittifakın her iki parti içinde hayırlı olması temennisinde bulunarak, Kargı Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Kemal Zincirli’nin,  İYİ Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından geri çekilerek CHP Kargı Belediye Başkanı Kemal Dümenci’yi destekleme kararı alındığını söyledi. İttifakla iki partinin güçlerini birleştirdiğini belirten Harmancık, ortaya çıkan bu güç ile seçimleri kazanacaklarından emin olduklarını söyledi.

 

İki parti arasında imzalanan protokolde İYİ Parti’nin CHP listesinden seçime girecek belediye meclis üyesi adaylarına 2, 5 ve 8’nci sıraların verilmesi üzerinde anlaşıldığı öğrenildi.

 

 

Haber: Ozan Acar - İHlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: CHP, ve, İYİ, Parti’den, ittifak, açıklaması,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı