Haber Detayı
04 Eylül 2020 - Cuma 19:58 Bu haber 1924 kez okundu
 
Devam eden yangına 2 Uçak, 3 helikopter müdahale ediliyor
Çorum ve Sinop arasındaki ormanlık alanda çıkan yangına 2 yangın söndürme uçağı, 3 Helikopter, 23 Arazöz, 16 İş Makinası/araç ile toplam 82 kişi ile müdahale ediliyor. Şuana kadar yaklaşık 80-90 hektar ormanlık alanın yandığı açıklandı.
Kargı Haberi


Konuyla ilgili Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamada ;

 

03.09.2020 günü saat 13.50 sularında Çorum/Kargı ilçesi Sinanözü Köyü Karatepe Mevkii ile Sinop/Saraydüzü ilçesi Yalmansaray köyleri arasındaki sınır bölgesinde Ormanlık alanda yangın olduğu ihbarı alınmıştır.

 

İhbarın alınmasına müteakip Orman İşletme ekiplerince, yaklaşık (25-30) hektar ormanlık alanda başlayan yangına müdahale edilmiş gece saatlerinde de çalışmalara devam edilerek kontrol altına alınmaya çalışılmıştır.

 

04.09.2020 günü sabah saatlerinden itibaren devam eden yangın rüzgârın da etkisi ile Sinop ili bölgesine doğru büyüyerek devam etmiş ve şuana kadar yaklaşık (80-90) hektarlık ormanlık bölge yanmıştır.
[(20-25) hektarlık bölüm Çorum ili sınırlarında]

 

Genel olarak Çorum ili sorumluluk sahasında yangının başlaması ile beraber yaklaşık (20-25) hektarlık bir alan yanmış, sorumluluk bölgemizde hali hazırda yanan bir saha bulunmamakta ve soğutma çalışmalarına devam edilmekte olup, yangın Sinop ili sorumluluk bölgesinde devam etmektedir.

 

Halen bölgede takviye ekiplerle birlikte; (2) yangın söndürme uçağı, (3) Helikopter, (23) Arazöz, (16) İş Makinası/araç ile toplam (82) kişi ile söndürme çalışmalarına devam edilmektedir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'' denildi.

 

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Devam, eden, yangına, 2, Uçak,, 3, helikopter, müdahale, ediliyor,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı