301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 18:41 Bu haber 1852 kez okundu
 
Engelli genç, 1 günlük temsili askerlik yaptı
Kargı'da 3 Aralık Engelliler Günü kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığınca engelli bir gence temsili askerlik töreni düzenlendi.
Kargı Haberi


ÖZEL HABER: Habere ait fotoğraf ve görüntülerin telif hakkı İhlas Haber Ajansı(İHA)'na aittir.

 

Kargı’nın Çukuraluç köyünde ikamet eden doğuştan engelli olan Cengiz Dölek, askerlik yapmak istediğini ailesine bildirince ailesi de bunu Kargı İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Sedat Özmen'e iletti. Teğmen Özmen ise Dölek’in 1 günde olsa askerlik yapmasını sağladı.

 

Kargı İlçe Jandarma Komutanlığına getirilen Cengiz Dölek ilk olarak askeri elbiselerini giydi. Daha sonra komutanlarından kısa süreli eğitim alan Cengiz Dölek, ardından askerlik için yemin etti. Doğuştan engelli Dölek'in bayrağın üzerine konulan silaha dokunarak yemin ettiği sırada duygulandığı görüldü.

 

Yeminin ardından nizamiye girişindeki nöbet kulübesinde nöbet tutması için hazırlanan Dölek’e ilk olarak miğfer ve çelik yelek giydirildi. Tüfeğiyle nizamiyede nöbet tutan Cengiz Dölek, "Askerliği bu vatan için güzel bir hizmet olduğunu hissediyorum ve elimden gelse yapacağıma söz veriyorum. Bugün buraya gelmekten çok mutluyum ve gururluyum. Devletimize çok teşekkür ederim’’ dedi.

 

Bir günlük asker olmanın sevincini yaşayan Cengiz Dölek daha sonra yemekhanede askerlerle birlikte yemek yedikten sonra hatıra fotoğrafı çektildi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

----- HABERİN VİDEOSU -----

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Engelli, genç,, 1, günlük, temsili, askerlik, yaptı,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı