301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 14:22 Bu haber 1658 kez okundu
 
‘Garguca’ binlerce takipçiye ulaştı
Kargı’nın mizahi paylaşım sitesi Garguca kurulduğu günden beri yoğun ilgi görüyor.
Kargı Haberi


Kargılı Umut Küçükçakan tarafından, ilçe dışında yaşayanların memleket hasretlerini biraz olsun gidermeleri amacıyla sosyal medyada açılan Garguca sayfası kurulduğu günden beri yoğun bir ilgiyle binlerce takipçiye ulaştı.

 

Kendisi de İstanbul’da yaşayan ve turizm sektöründe çalışan Küçükçakan, memleketine olan özlemini gidermek amacıyla Garguca sayfasını kurduğunu belirterek, "Ben memleketimi gerçekten çok seven biriyim, ancak hayat şartları bizi İstanbul’da iş imkanı bularak çalışmaya zorladı. Uzun yıllardır İstanbul’da yaşıyorum ancak memleketimden hiç kopmadım. Ben ve benim gibi memleketini özleyenler için sosyal medya da bir sayfa kurmaya karar verdim. Sayfanın adını da ilçemizin şivesinde Kargı’ca anlamına gelen Garguca koydum. Bu sayfada ilçemizin şivesi ile ilçemizin örf adet ve geleneklerini fotoğraflarla paylaşmaya başladım. Beklediğimden fazla bir ilgiyle karşılaştım. Kısa sürede binlerce takipçiye ulaştım. Anladım ki memleket özlemi çeken sadece ben değilim. Bu ilgiyle birlikte sayfama daha da ağırlık verdim’’ dedi.

 

Umut Küçükçakan mizahi bir sosyal medya sayfası olarak kurulan Garguca’nın yakında 1 sayılık dergi olarak da basılması için hazırlık yaptığını sözlerine ekledi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: ‘Garguca’, binlerce, takipçiye, ulaştı,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı