301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 10:48 Bu haber 1152 kez okundu
 
Halk Eğitim’den Ücretsiz Üniversite Hazırlık Kursu
Kargı Halk Eğitimi Merkezi tarafından lise mezunları ile Açık Lise son sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz üniversite kursu açılacak.
Eğitim Haberi


Kargı İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Açık Lise son sınıf öğrencileri ile mezun öğrencilere yönelik ücretsiz üniversiteye hazırlık yetiştirme ve destekleme kursu açacak. 25 Şubat 2019 tarihinde başlayacak ücretsiz üniversiteye hazırlık kursuna başvurmak isteyenlerden 15 Şubat 2019 tarihine kadar İlçe Halk Eğitim Merkezi’ne ön kayıt yaptırmaları isteniyor.

 

Kargı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, lise mezunu öğrencilere ücretsiz üniversite hazırlık kursu verecek ve deneme sınavları yapacak. Böylelikle hem öğrencilerin eksik olduğu konular tamamlanacak hem de veliler maddi külfetten kurtarılmış olacak.

 

Kurslar hakkında bilgi veren Kargı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Murat Çelik “Kurslarla ilgili ön talepleri almaya başladık. Kurslarımız için duyuru çalışmalarımız da devam ediyor. Kurslarımıza başvuran öğrencilerimizin durumlarına göre, kurs planlamaları yapacağız. Bu planlama doğrultusunda kurslarımızın saat dilimleri ve günleri belirlenecek.

 

Kursiyer talebi olmadan herhangi bir planlama aşamasına giremiyoruz. Ancak ön başvurular olacak, biz de ona göre planlamalarımızı yapacağız. Bu planlama çalışmalarımızın sonucunda da kurslarımızın günleri, tarihleri duruma göre belli olacak. Milli Eğitim Bakanlığının yetiştirme ve destekleme kurslarının yönetmeliğine göre bu kursları planlıyoruz.” dedi.

 

Çelik, ücretsiz üniversiteye hazırlık yetiştirme ve destekleme kurslarına katılmak isteyen öğrencilerden 15 Şubat 2019 tarihine kadar ön talepte bulunmalarını isteyerek “Kurs başvuruları 15 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Başvurular sonrasında eğitime başlanacak.” diye konuştu.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Halk, Eğitim’den, Ücretsiz, Üniversite, Hazırlık, Kursu,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı