301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 20:44 Bu haber 1035 kez okundu
 
Hasta Okulunda ‘’Hipertansiyon’’ anlatıldı
Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi bünyesinde başlatılan hasta okulunda, hasta ve hasta yakınlarına sağlık eğitimi veriliyor.
Sağlık Haberi


Hasta okulunda hasta ve hasta yakınlarına düzenli ve sürekli eğitim programları düzenlenerek, yaşamında zorluklar ile karşılaşan kronik hastalara gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıkları ile birlikte daha kolay yaşamalarını sağlamak hedeflenirken aynı zamanda benzer problemleri olan hastaların tanışmasını ve dayanışmasını da hedefleniyor.

 

Aile bireylerini hastalık hakkında bilgilendirerek hastaya tutum davranış ve psikolojik desteğin sağlanması amacıyla başlatılan proje kapsamında Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzm.Dr.Seyyid Bilal Açıkgöz tarafından Hipertansiyon rahatsızlığının sebepleri ve tedavi yöntemleri konularında bilgilendirme hastane konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Hasta okulu proje kapsamında önümüzdeki günlerde diğer hastalıklar hakkında bilgi ve eğitimlere yer verilecek. Hasta okulu programına tüm hasta ve hasta yakınları ücretsiz olarak katılabilecekler.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Hasta, Okulunda, ‘’Hipertansiyon’’, anlatıldı,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı