301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 11:15 Bu haber 1996 kez okundu
 
Hasta okulunda ilk ders verildi
Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi’nde uygulamaya konulan hasta okulu projesi kapsamında ilk ders verildi.
Eğitim Haberi


Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi konferans salonunda ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ konusundaki eğitim diş doktoru Dr. Pınar Özsakarya tarafından verildi.

 

Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammet Kadir Demir, hasta eğitim programları ile kronik hastalığı bulunan kimselerin yaşamlarını daha iyi bir şekilde sürdürmelerine yardımcı olmayı hedeflediklerini belirterek, ‘’Bu amaca yönelik olarak söz konusu hastaları, hastalığı ile birlikte daha rahat yaşamalarını sağlamak üzere bilgilendirmeyi, ortaya çıkan sorunların çözümünde olabildiğince kendi imkanlarını kullanabilmelerini öğretmeyi ve daha iyi rehabilite edebilmek için eğitmeyi,  aynı hastalığa tutulmuş kimseler arasında sosyal, kültürel ve moral dayanışma sağlamayı, konularında uzmanlaşmış sağlık personeli ile hastalar arasında daha iyi bir iletişim kurmayı hedefliyoruz.

 

Eğitimler, işinde uzman Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi hekimleri ve sağlık personelleri tarafından yıl boyunca düzenli olarak hastane konferans salonunda verilecektir. Eğitime katılım tamamen ücretsizdir’’ dedi.

 

Haber: Ozan Acar - İHlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Hasta, okulunda, ilk, ders, verildi,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı