301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 12:06 Bu haber 1836 kez okundu
 
Hastane yönetiminden ‘’Engelli Haftası’’ ziyareti
Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla evde sağlık hizmetleri kapsamında engelli hastalara ziyaret gerçekleştirdi.
Sağlık Haberi


Ziyarete Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Muhammet Kadir Demir, Dr. Sinem Koçak, Dr.İsmet Sefa Yıldırım ve  sağlık personeli Salih Çalışkan katıldı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Muhammet Kadir Demir, ‘’Engellilik doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gereklerine uyamama olarak tanımlanmaktadır. Birleşmiş Milletler 1992 yılında aldığı bir kararla 3 Aralık tarihini Uluslararası Engelliler Günü olarak kutlanmasına karar vermiş ve her yıl çeşitli etkinlikler ile üye ülkeler tarafından kutlanmaktadır. Bizde Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi olarak bu anlamlı haftada evde sağlık hizmetlerimizden yararlanan engelli hastalarımızı ziyaret ettik. Unutmayalım, yaşadığımız sürece hepimiz bir engelli adayıyız’’ dedi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Hastane, yönetiminden, ‘’Engelli, Haftası’’, ziyareti,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı