301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Aralık 2018 - Cumartesi 21:29 Bu haber 1678 kez okundu
 
Hastanede ‘Hasta okulu eğitimleri’ devam ediyor
Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi bünyesinde başlatılan hasta okulunda, hasta ve hasta yakınlarına sağlık eğitimleri devam ediyor.
Sağlık Haberi


Hasta okulunda hasta ve hasta yakınlarına düzenli ve sürekli eğitim programları düzenlenerek, yaşamında zorluklar ile karşılaşan kronik hastalara gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıkları ile birlikte daha kolay yaşamalarını sağlamak hedeflenirken aynı zamanda benzer problemleri olan hastaların tanışmasını ve dayanışmasını da hedefleniyor.

 

Aile bireylerini hastalık hakkında bilgilendirerek hastaya tutum davranış ve psikolojik desteğin sağlanması amacıyla başlatılan proje kapsamında Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Aile Hekimi Uzm. Dr. Onur Günaydın sigara, alkol ve madde bağımlılığı konuları hakkında hastane konferans salonunda eğitim verdi. Söz konusu zararlı maddelerin ruhsal zararları, sağlığa zararları ve çevreye zararları hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.

 

Hastane yönetimi hasta okulu projesinin devam edeceğini, eğitimlerin önceden ilan edilerek katılımın daha da arttırılmasının hedeflediklerini söyleyerek, hasta okulu programına tüm hasta ve hasta yakınları ücretsiz olarak katılabileceklerini belirttiler.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Hastanede, ‘Hasta, okulu, eğitimleri’, devam, ediyor, ,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı