301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Eylül 2018 - Pazartesi 16:38 Bu haber 3215 kez okundu
 
KARGI’DA BİN 553 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
Kargı'da Okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretim okullarındaki bin 553 öğrenci, için ders zili çaldı.
Eğitim Haberi


Kargı'da 2018-2019 İlk ve orta öğretim yılında temel eğitimde bin 130,  Orta Öğretimde 423 olmak üzere toplam bin 553 öğrenci için yeni öğretim yılı başladı.

 

İlçede tüm okullarda olduğu gibi Atatürk İlk ve Orta Okulunda’da ilk gün için tören düzenlendi. Düzenlenen törene Okul Müdürü Yavuz Eren, Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Demirdiş, öğretmenler ve veliler katıldı. Törende konuşma yapan Okul Müdürü Yavuz Eren, yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulunarak başarılar diledi.

 

Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Demirdiş de yeni bir eğitim öğretim yılının başında olduklarını belirterek, ‘’Yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, öğretmenlerimize de kolaylıklar diliyorum. Okul Aile Birliği olarak okulumuzda bize düşen koordinasyon görevini en iyi şekilde yürütmeye çalışarak, öğretmen ve velilerimizle birlik içeride çocuklarımızın daha iyi bir eğitim görmeleri için gerekli koordinasyonu sağlayarak, başarılı bir şekilde bu eğitim öğretim yılını da tamamlayacağız’’ dedi.

 

Törenin ardından eğitim öğretimin ilk zili çalarak, derslere start verildi.

 

Bugün başlayan yeni eğitim–öğretim yılı birinci kanaat dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü tamamlanacak.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: KARGI’DA, BİN, 553, ÖĞRENCİ, DERS, BAŞI, YAPTI,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı