301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Temmuz 2018 - Çarşamba 15:31 Bu haber 2699 kez okundu
 
KARGILI GÜREŞÇİLERDEN BİR BAŞARI DAHA
Kargı Halk eğitim Merkezi bünyesinde açıldığı günden buyana çeşitli başarılara imza atan Kargılı güreşçiler başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.
Spor Haberi


Kargı Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde Antranör Kazım Karabıyık nezaretinde çalışmalarına devam eden güreşçiler, 19 Nisan tarihinde Çorum’da yapılan yatılı güreş eğitim seçmelerine katılarak  elde ettikleri başarılar sonucu 4-5-6 Mayıs tarihlerinde Aksaray’da yapılan güreş seçmelerine  katılmaya hak kazanmışlardı.

 

Aksaray’da Türkiye geneli yapılan müsabakalarda da başarı gösteren Kargı Cumhuriyet YİBO Öğrencisi Kerem Tokmak Kayseri Güreş Eğitim Merkezini kazanarak profesyonellik yolunda önemli bir adım attı. Yine müsabakalarda başarılı olan Atatürk Ortaokulu öğrencileri Hüseyin Şahin ve Oğuzhan Savaş yedeklerden Kayseri ve Gaziantep Güreş Eğitim Merkezlerini kazandılar.   

                                            

İlçede yapılan güreş çalışmaları hakkında bilgi veren güreş antranörü Kazım Karabıyık, son yıllarda Çorum, Ordu, Sakarya ve Kayseri Güreş Eğitim Merkezleri olmak üzere 5 adet güreşçi gönderdiğini, ilçede yetişen pehlivanların karakucak, yağlı ve minder güreşi olmak üzere çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

 

Karabıyık, 13-15 Temmuz 2018  tarihlerinde Edirne’de yapılacak tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerine de takım olarak katılacaklarını dile getirerek müsabakalarda başarı gösterip dereceye giren güreşçileri tebrik ediyorum ettiğini söyledi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: KARGILI, GÜREŞÇİLERDEN, BİR, BAŞARI, DAHA,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı