301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Nisan 2015 - Çarşamba 10:56 Bu haber 7880 kez okundu
 
KARGI’DA YAŞLILAR SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ
Kargı Toplum Sağlığı Merkezi(TSM) personeli, ilçe ve köyden gelen vatandaşlarla yürüyüş düzenledi.
Sağlık Haberi


Kargı Toplum Sağlığı Merkezi(TSM) personeli, ilçe halkı ve köyden gelen vatandaşlara ‘Sağlıklı Beslenme ve Haraketli Hayat Programı’ hakkında bilgi verdiler. Verilen bilgilerin ardından toplu yürüyüş yapıldı.

Kargı Toplum Sağlığı personeli hemşire Ayşe Demiral yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığı’nın ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ projesini hayata geçirmesiyle kendilerinin de sağlığın önemine dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla her hafta farklı bir yerde yürüyüş düzenlediklerini söyledi.

Demiral "Her yaştan insanların rahatlıkla yapabileceği en kolay spor faaliyeti yürüyüştür. Biz de toplumda farkındalık oluşturmak ve spora dikkat çekmek amacıyla her hafta bir kurumumuzun katılımını sağlayarak yürüyüş programları düzenliyoruz. Yürüyüş, koroner kalp hastalığı ve felç riskini de azaltmaktadır. Kas ve kemikleri kuvvetlendirmekte, özellikle ileri yaşlarda kadınlarda görülen kemik erimesini önemli derecede azaltmaktadır. Yine obezite riskini azaltarak, obeziteyle gelen hastalıklara karşı koruma sağlar. Yüksek tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur. Biz de bu kapsamda sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekmek için kamu kurumlarımızla birlikte bu tür etkinlikler düzenliyoruz." dedi.

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kargı, Toplum, Sağlığı, Merkezi(TSM), personeli, ilçe, köyden, gelen, vatandaşla
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı