301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 09:21 Bu haber 1439 kez okundu
 
Kargı’da 4 bin 55 seçmen oy kullanacak
YSK’nin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı seçim takvimi işliyor. Seçmen listeleri muhtarlık bölgelerinde askıya çıkarıldı.
Kargı Haberi


Seçimlere 3 aydan az bir süre kala seçim takvimi de işlemeye devam ediyor. Kargı’da 31 Mart 2019 günü yapılacak mahalli idareler seçiminde Yeni Mahalle’de 897, Bahçelievler Mahallesi’nde 858, Fatih Mahallesi’nde 718, Mihrihatun Mahallesi’nde 644, İmambey Mahallesi’nde 499 ve Orta Mahalle’de 439 olmak üzere Kargı ilçe merkezinde toplam 4 bin 55 seçmen oy kullanacak. Oy kullanacak seçmen sayısı yapılacak olan itirazlara göre artabilir veya azabilir.

 

Seçmenler adreslerini askıdan ve ’www.ysk.gov.tr’ adresinden kontrol edebilecek. Adres değişikliğinde bulunmak isteyen seçmenlerin ise, nüfus müdürlüklerine elektrik, su, telefon doğalgaz gibi belgelerden birisiyle başvurması gerekiyor.

 

Öğrencilerin de, öğrenim gördükleri okuldan oranın öğrencisi olduklarına dair belge almaları yeterli olacak. Görme ve ortopedik engelliler de oylarını 75 yaş üstü seçmenler gibi giriş katlarında kullanacak.

 

Muhtarlık bölgesi askı listeleri, 17 Ocak'ta askıdan indirilecek. 

 

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kargı’da, 4, bin, 55, seçmen, oy, kullanacak,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı