Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 20:28 Bu haber 1570 kez okundu
 
Kargı’da geniş kapsamlı denetim
Kargı'da bugün en geniş kapsamlı denetim yapıldı. Denetime Kaymakam Uyar, Belediye Başkanı Zeki Şen, ve tüm resmi kurum ve kuruluşların müdür ve amirleri katılarak, çarşı sokakları, otobüs terminali, benzinlikler, sanayi ve TOKİ konutlarında geniş kapsamlı denetleme yapıldı.
Kargı Haberi


İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelge kapsamında Kargı genelindeki, iş yerleri, alışveriş alanları, pazarlar, otobüs terminali dahil her yer denetlendi.

 

Bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı denetime Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Kargı İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Mustafa Topal, Başhekim Dr. Muhammet Kadir Demir, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç, Kargı Tarım ve Orman Müdürü Burak Coşkun, Kargı İlçe Müftüsü Mahmut Uluşahan ve Kargı Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Rıdvan Kesen, Esnaf Odası Başkanı Fevzi Bilgin, kurum müdürleri, muhtarlar, okul müdürleri, tarafından denetlendi.

 

Çarşı sokakları başta olmak üzere, otobüs terminali, sanayi ve toki konutları da denetlenerek, koronavirüs tedbirleri çerçevesinde maske, mesafe ve hijyen konusunda vatandaşlar uyarıldı.

 

Vatandaşlarla bizzat konuşan Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar, ‘’Virüsün biran önce yok edilebilmesi için devletimizin almış olduğu kurallara harfiyen uyalım’’ diyerek vatandaşları uyardı.

 

Her geçen gün artan vaka sayılarından bahsedilerek, vatandaşların maskesiz dışarı çıkmamaları tüm tedbirlere de uymaları gerektiği bilgisi verildi.

 

Otobüs terminalinde de hem işletmeciler hem de yolcularla konuşan konuşan Kaymakam Uyar, işletmecileri HES kodu konusunda, yolculara da hijyen ve sosyal mesafe konularında uyarılarda bulundu.

 

Denetimlerin devam edeceğini belirten Kaymakam Uyar tüm vatandaşları kurallara uymaya davet etti.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

OmlQwV

 

apli80

 

I3hNHL

 

Ku7TTb

 

qBhK18

 

qkJUwM

 

tCyEi4

 

gw9d20

 

i5OCcG

 

KJVMG8

 

qXNlIv

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kargı’da, geniş, kapsamlı, denetim,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı