301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 19:00 Bu haber 1878 kez okundu
 
Kargı’nın kültürel mirasını çektiği videolarla tanıtıyor
Birçoğumuzun dikkat etmeden yanından geçtiği, zamanla tahrip olmaya bırakılmış Kargı'nın kültürel miraslarını Umut Küçükçakan dijital medyaya taşıyor.
Kargı Haberi


Bir Kargı sevdalısı olan hemşerimiz, Kargı'nın altını üstüne getirerek sosyal medya ve dayanışma sayfası Garguca'dan çektiği değerleri hem yarınlara bir anı olarak kalsın hem de memleket hasreti çeken Kargılıların ve Kargı sevdalılarının hasretine bir nebze su serpsin diye yeni projeler sunuyor.

 

Bugüne kadar Dipsiz göl, Hamam sokağı, ısıtma suyu, Şandır Baba Türbesi gibi birçok yerleri gezen Küçükçakan tüm Kargı'yı ve Kargılıları sosyal platforma taşıyıp gelecek kuşaklara bir hediye bırakmak istediğini belirterek kültürel değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini aksi halde atıl durumda zamana yenik düşüp kaybolup gidebileceğinin altını çizdi.

 

‘’Kargı'yı Kargı yapan geçmişimizden alıp geleceğe taşıdığımız tüm kültürel miraslardır’’ diyen Küçükçakan, ‘’Geçmiş kuşakların miraslarına sahip çıkmazsak gelecek kuşaklardan Kargı sevgisini bekleyemeyiz. Sevginin olmadığı bir memleket de kendisine yabancılaşır ve yok olur" diyerek tüm hemşerilerimizi duyarlı olmaya davet etti.

 

Haber: Ozan Acar - İHlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kargı’nın, kültürel, mirasını, çektiği, videolarla, tanıtıyor,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı