301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 17:04 Bu haber 1250 kez okundu
 
Kargı’ya ‘’Enerji verimliliği’’ yarışmasında il derecesi
Enerji verimliliği bilincini artırmak amacıyla ülke genelinde düzenlenen "Enerji Verimliliği" konulu öykü yarışmasında Kargı Atatürk Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Hamiyet Özge Açıkbaş il birincisi, Semanur Pektutan il ikincisi oldu.
Eğitim Haberi


Enerji verimliliği bilincini artırmak amacıyla ülke genelinde düzenlenen "Enerji Verimliliği" konulu öykü yarışmasında  Kargı Atatürk Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Hamiyet Özge Açıkbaş il birincisi, Semanur Pektutan il ikincisi oldu.

 

“Yenilenebilir enerji kaynakları çok önemli”

Yarışmanın amacının genç nesillere enerji tasarrufu bilincini aşılamak olduğunu vurgulayan Kargı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Azalmakta olan fosil yakıtların etkisiyle dünyamız ilerleyen yıllarda sıkıntıya düşecektir. Yenilenebilir enerji kaynakları bu noktada çok önemli. İnşallah gençlerimizde bu bilinci uyandırmışızdır. Tabi onlarda gelecekte bu düşünceyi kendi hayatlarına tatbik ettiğinde, kendi çevresine bu bilinci yaydığında bizde amacımıza ulaşmış olacağız” dedi.

 

Yarışmaya katılarak il birincisi olan Hamiyet Özge Açıkbaş ve il ikincisi olan Semanur Pektutan’ı da tebrik eden Genç, ‘’İlçemize böyle bir başarı getirmesinden dolayı başta öğrencilerimiz olmak üzere öğretmen, idareci ve velilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimize başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kargı’ya, ‘’Enerji, verimliliği’’, yarışmasında, il, derecesi,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı