301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 17:12 Bu haber 1411 kez okundu
 
Kaymakam Taş öğrencilere mesleğini anlattı
Kargı Atatürk Orta Okulu’nda meslek tanıtım günleri kapsamında Kargı Kaymakamı Hasan Taş tarafından kaymakamlık mesleği tanıtıldı.
Eğitim Haberi


Kargı Atatürk Orta Okulu tarafından düzenlenen meslek tanıtım günlerinin ilk konuğu Kargı Kaymakamı Hasan Taş oldu. Kargı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç’in de katıldığı etkinlikte, Kaymakam Taş öğrencilere mesleğini tanıtarak tecrübelerini paylaştı. Öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplayan kaymakam Taş, her meslekte başarılı olmada en büyük etkenin istemek olduğunun altını çizdi.

 

Meslek tanıtım günü hakkında açıklama yapan Atatürk İlk Okulu Okul Müdürü Yavuz Eren, ‘’Mesleki gelişim süreci, çocuklukta bir meslek fikrinin oluşmaya başlamasından itibaren, yetişkinlikte bir meslek sahibi oluncaya kadar geçen gelişim evrelerini kapsar. Artık günümüzde, bireyin bir meslek seçmesinin bir anda verilen bir karar olmadığı, mesleki gelişim süreci içinde biçimlenip ortaya çıktığı kabul edilen bir anlayıştır. Bu sebeple bizde 2018-2019 eğitim öğretim yılında okulumuzun 8. Sınıf öğrencilerine yönelik meslek tanıtım günleri düzenledik. İlk olarak Kargı Kaymakamımız sayın Hasan Taş bey öğrencilerimize kaymakamlık mesleğini tanıtarak tecrübelerini paylaştı. Kendilerine teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kaymakam, Taş, öğrencilere, mesleğini, anlattı, , , ,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı