301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Aralık 2018 - Pazar 21:47 Bu haber 918 kez okundu
 
Kemal Dümenci Aday oldum çünkü
Cumhuriyet Halk Partisi Kargı İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısında konuşan CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci neden aday olduğunu şu cümlelerle açıkladı..
Siyaset Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi Kargı İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım toplantısında konuşan CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci neden aday olduğunu şu cümlelerle açıkladı..

 

‘’Belediye başkan adayıyım çünkü; öncelikle Kargı’nın iyi yönetilmediğini , potansiyelinin yeterince değerlendirilmediğini düşünüyorum.

 

Belediye başkan adayıyım çünkü Kargının Adil ve tarafsız yönetilmediğini, belli zümrelerin birkaç kişi elinden zenginleştirildiğini düşünüyorum.

 

Kargı’nın Kar amacı güden kurum zihniyeti ile yönetildiğini , sosyal belediyecilik anlayışının kaybolduğunu görüyorum.

 

Esnafın mutsuz, halkın umutsuz, gençlerin gelecek kaygısıyla mağdur, yaşlıların gerekli ilgiden yoksun olduğunu biliyorum.

 

Çok başlı belediyecilik anlayışının, halktan ve disiplinden uzak bir kurum yarattığının farkındayım.

 

İnsanıyla barışık, samimi, çoğulcu katılımın hakim olduğu, halkını dinleyen, onlarla içiçe yaşayan bir belediyecilik anlayışı hedefliyorum.

 

Üreten , ürettiğini değerinden pazarlayan, kendi ayakları üzerinde durabilen bir kargı  amaçlıyorum.

 

Kargının, kargı dışından yeterince yönetildiğini, artık buna bir dur demek gerektiğini düşünüyorum.

 

Gençlerin iş bulabilmek için herhangi bir partiye üye olmak zorunda kalmadığı, sosyal yardımlardan yararlanmak için insanların siyasilerin peşinden koşmadığı, liyakatin hakim olduğu bir kargı hayal ediyorum.

 

Ve dostlarım, el ele verirsek bunu da başaracağımızı biliyorum.

 

Sizlerden de bu yolda destek istiyorum.

 

Gelin hep beraber yeni bir Kargı yaratalım…

 

Peki nasıl olacak bunlar dediğinizi duyar gibiyim…

 

Sevgili dostlar öncelikle görevi gençlerin sorunlarını tespit eden, çözümünü planlayan ve çözen bir gençlik merkezi kuracağız. Bu merkez bir veri bankası oluşturup, Kargıda ki gençlerimize kagıda , kargı dışındaki  gençlerimize kargı dışında iş olanağı yaratma görevini üstlenecek. Spor ve eğitim alanlarında destek sağlayacak, spor kulüplerimizi destekleyecek, kültürel faaliyetleri  programlayacak.

 

Görev anlayışımız ve sorumluluğumuz önce insan düsturundan hareketle şekillenecek.

 

Kadınlarımız üretime yönlendirilip, ürettiklerine de belli şehirlerde kuracağımız kargı kadın halk pazarlarıyla satış olanağı yaratılacak.

 

Yaşlılarımıza mutlaka ama mutlaka bir  huzur evi kurulacak, belediye eliyle günlük bakım olanağı sağlanacak.

 

Tarımda seracılık alanında seferberlik ilan edilecek, halkın ürettiği mahsulün, ilçe dışındaki hallere ve pazarlara topluca ulaştırılması belediye imkanları kanalıyla  sağlanacak. Üretene ürününü satma garantisi verilecek.

 

Tarımsal yatırımları tamamlayıcı olarak soğuk hava deposu yapılacak, çeltik kurutma makinaları kurulacak.

 

Periyodik  olarak tiyatro, konser gibi kültürel faaliyetler ve ülke genelinde katılımcı sağlanabilecek yarışmalar tertip edilecek.

 

Maalesef ilçe halkı için tek sosyal hak olan havuzumuzun da kapanmasıyla elimizden alınan imkanlar yeniden inşa edilerek, yepyeni havuzlu bir sosyal tesis oluşturulacak.

 

Sevgili kargılılar hepimiz biliyoruz ki kargının ekonomisinin temel taşı istanbulda yaşayan kargılı hemşehrilerimizdir. Ve dolayısıyla her kış geldiğinde tüm esnafımız aynı ekonomik daralmayı yaşamaktadır. Bu sorunu çözmek,  ancak ilçeyi 5 ay işleyen bir sistemden kurtarmamız halinde mümkün olacaktır. Bunun yolu da belediyenin dışardaki kargılıya yılın 12 ayı kargıya gelme imkanı yaratmasıyla mümkündür. Belediye bu sorumluluğu üstlenecektir. Uzun zamandır organize edilmeyen köy şenlikleri yeniden belediye desteğiyle belli bir takvim oluşturularak başlatılacaktır.

 

Halkçı, sosyal devlet anlayışını ilke edinmiş bir insan olarak , belediye hizmetlerinin kar amacı güdülmeden yerine getirilmesi  gerektiğine inanıyorum, bu nedenle de göreve geldiğimizde , sosyal belediyelicilik adına ilk adım olarak su faturalarıyla birlikte tahsil edilen , evsel atık bedeli uygulamasını kaldırmakla başlayacağız.

 

Ayrıca   Kargının hayvancılığının yem ihtiyacını karşılamak üzere slaj yem üretimine başlamayı planlıyoruz.

 

Özetle üreteceğiz sevgili arkadaşlar, üreteceğiz ve birlikte büyüyeceğiz.

 

Büyüdükce de ikinci bir ovacık yaratıp, belediye hizmetlerini en düşük ücretlendirmeyle halka sunacağız.

 

Sözlerime son verirken,

Halk için, halkla el ele verip, dürüstçe, doğruluktan ayrılmadan, adil ve tarafsız bir yönetim anlayışını, kimseye boyun eğmeden kargıya yerleştireceğiz diyorum ve hepinize desteğinizden ötürü teşekkür ediyorum.’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kemal, Dümenci, Aday, oldum, çünkü,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı