301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Temmuz 2014 - Salı 10:31 Bu haber 6572 kez okundu
 
MİLLETVEKİLİ USLU, KARGI'DA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ DEĞERLENDİRDİ
AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Kargı Belediyesi’ni ziyareti sırasında, basın mensuplarının cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında sorularını yanıtladı. Uslu 10 Ağustos’la birlikte ülkede yeni bir sürecin başladığını söyledi.
Genel Haberi


Eski Türkiye’yi özleyenlerden o günlerin geride kaldığını bilmelerini isteyen Uslu, 10 Ağustos’la birlikte ülkede yeni bir sürecin başladığını söyledi.

Yeni Türkiye’nin sloganının ise “daha müreffeh, daha demokrat ve daha etkili bir Türkiye” olduğunu dile getiren Uslu, “Bunu sağlamak için kendi içimizde toplumsal barışı sağlamış olacağız. Yani bu çözüm süreci ile dağı taşı bombalama dönemi geride kalacak. Bir barış, kardeşlik ortamı oluşacak. Refahı yaygınlaştırarak insanların yaşam standartlarını artıracağız. Özellikle alt yapı yatırımlarında bütün il ve ilçelerde bitirmeye çalışacağız. Kentler ile ilçelerdeki yatırımları eşit hale getireceğiz. Vatandaş kentte olan benim köyümde neden yok demeyecek” dedi.

Türkiye’nin ateş coğrafyasının tam ortasında bulunduğunu dile getiren Uslu, ülkedeki istikrar ortamının devam etmesi gerektiğini, bununda ancak Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir liderle mümkün olduğunu belirtti.

'TÜRKİYE BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇMEK ZORUNDADIR'

Türkiye’de başkanlık sistemine geçilirse “diktatörlük gelir” gibi bir algının oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çeken Uslu, “Başkanlık sistemiyle ülke diktatörlüğe gider diyorlar. Menderes dönemini hatırlayanlar vardır. O zamanda demokrasi diyenler Menderesi astı. Şimdi ülke diktatörlüğe gidiyor diyenler Tayyip Erdoğan’ı sadece eleştirmiyor her gün hakaret ediyorlar. Türkiye diktatörlüğe gitmez. Türkiye başkanlık sistemine geçmek zorundadır. Çünkü cumhurbaşkanı, cumhurun başı demektir. Başkanlık sistemi ile parlamenter sistem arasındaki fark, cumhurbaşkanı sorumsuzdur, devlet başkanı sorumludur. Yaptığı her icraattan sorumludur. Millete hesap verir yüce divanda hesap verir. Ama cumhurbaşkanı sadece vatan hainliği hariç hiçbir sorumluluğu yoktur. Biz ne diyoruz kimse yargıdan hukuktan muaf olmasın, herkes yargıya hukuka hesabını versin aklansın' dedi.

 

'TÜRKİYE ARTIK BÖLGEDE OYUN KURUCU OLACAK'

Ak Parti olarak bölgede en etkili Türkiye projelerinin olduğunu belirten Uslu konuşmasını şöyle sürdürdü. ‘Türkiye’yi oyun kurucu yapacağız. Artık ezik büzük bir Türkiye yok. Yurtta Sulh Cihanda Sulh’u ülke olarak biz bugüne kadar yanlış anlamışız ve yanlış uygulamışız. Etliye sütlüye karışma olarak anlamışız. Yurtta Sulh Cihanda Sulh, Sulhu sükunu sağlamak için benim milletimin de, devletimin de sorumluluğu vardır. Barışı sağlamak için elinden gelen gayreti göster, köşeye sinme, oraya gizlenme, yok sayma demektir. Biz etliye sütlüye karışma devrini kapattık. Önce içeride toplumsal barışı sağlayacağız, coğrafyamızda da kendi etrafımızdaki yangını söndürmenin çabası içerisinde olacağız. Bunu da eskisi gibi hükümetin ayrı telden çaldığı, cumhurbaşkanının etliye sütlüye karışmadığı bir Türkiye ile sağlamanın mümkünü yok. Cumhurbaşkanı ile hükümet uyum içerisinde olsun, anayasa mahkemesi, yargıtay oradan buradan çekiştirmesin.' dedi.


' ''EKMEK'' NİMETTİR AMA KENDİNİ NİMETTEN SAYMAKTA NE KADAR DOĞRUDUR'

Bizi daha dün dincilikle suçluyorlardı diyen Uslu, 'Şimdi dincilik yapan bir adamın peşine takıldılar. Cumhurbaşkanlığı tartışmalarının odağında iki isim var diyorlar. Tayyip Erdoğan ve ‘'Ekmek'' İhsanoğlu. Tabi ekmek nimettir, başımızın üstündedir ama kendini nimetten saymakta ne kadar doğru olur bilmiyorum' dedi.


'KILIÇTAROĞLU, BAŞBAKANIMIZLA SANDIKTA YARIŞMAYI GÖZE ALAMIYOR'

Sürekli başbakanı eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başbakanla sandıkta yarışmayı göze alamadığını dile getiren Uslu, “Başbakanımızın yurt dışına kaçacağını söylüyordu. Başbakan burada ve aslanlar gibi cumhurbaşkanı adayı ama sen aday bile olamadın, aklından bile geçiremedin. Şimdi burada kim kaçıyor? Evet Türkiye sınırları dışına kaçmadın ama sandıktan kaçtın. Sen sandığa gidip Tayyip Erdoğan’la yarışamadın. Şimdi diyorsun ki Tayyip Erdoğan’la sandıkta yarışmaya cesaretim yok gözüm kesmiyor. Hadi televizyonda tartışalım. Gücüne inanıyorsan, yeteneğine inanıyorsan, aklına bilgine, birikimine inancın varsa topluma gider dersin ben Tayyip Erdoğan’dan daha inandırıcıyım, daha güven vericiyim, toplumda buna onay verirse çıkar cumhurbaşkanı olursun. Buna cesaretin yok. Senden çok uzak düşünce dünyanda bile olmayan birisini getirip cumhurbaşkanı adayı yapıyorsun. Sonrada partide sıkıyönetim ilan ediyorsun. Bundan sonra CHP’de cumhurbaşkanı adayı hakkında konuşan olursa onu disipline veririm diyorsun. Daha dün Çorum olaylarında söylemedik lafı bırakmayacaksın, sonra cumhurbaşkanının arkasında dolaşıp hiç o lafları sen söylememişsin gibi peşinde koşup ona destek isteyeceksin. Buna siyasi riya, siyasi ikiyüzlülük derler” sözleriyle konuşmasını tamamladı.


Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

http://www.iha.com.tr/corum-haberleri/usludan-kargi-belediyesine-ziyaret-corum-815425/Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı