301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 16:27 Bu haber 890 kez okundu
 
Müftü V. Kocagöl’den Kandil mesajı
Kargı Müftü Vekili Fatih Kocagöl Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kargı Haberi


Açıklamasında, ‘’Hicri takvime göre recep ayının ilk Perşembe gecesi yani 7 mart Perşembe gününü cumaya bağlayan gece Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi Regaib gecesidir’’ diyen Müftü Vekili Koca Göl açıklamasını şöyle sürdürdü. ‘’Sonu bayrama çıkan kutlu bir mevsim içine girmiş bulunmaktayız. Üç aylar, manevi coşkunun daha yoğun yaşandığı, sarsılan ruhi dünyamızı ve kalbimizi onaracağımız, hayatımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan bir gönül iklimi, kalplerimizi dinleme zamanı, rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimidir.üç ayların başlangıcı ve ilk günüdür.

Dilimizde arzu, istek, emel, tutku anlamlarına gelen Regaib, geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve Regaip’imizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir.

Sevgili Peygamberimiz (sav), bu geceye ulaştığında: ‘Allah’ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur’ diye dua etmiştir. Biz de aynı duayı bütün İslâm âlemi için tekrar ederek: ‘Allah’ım! Aziz milletimiz ve bütün Müslüman kardeşlerimiz için Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve Ramazan ayına hayırla kavuşmayı bizlere nasip eyle’ diye dua edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimizin, yurt dışındaki millet varlığımızın ve bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve RegaibKandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, İslâm dünyasında akmaya devam eden kanın bir an önce durması; insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakması; rağbetlerimizin iyiye, güzele ve doğruya yönelik olması ve bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olması için Cenab-ı Mevla’ya niyaz ediyorum” dedi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Müftü, V., Kocagöl’den, Kandil, mesajı,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı