301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 10:15 Bu haber 989 kez okundu
 
Öğrenciler ‘’Sağlık için hareket etti’’
Kargı Toplum Sağlığı Merkezi(TSM) personeli, Hacıhamza Şehit Nuri Yıldız ÇPL’de öğrencilerle sağlıklı yaşam yürüyüş düzenledi.
Sağlık Haberi


Kargı Toplum Sağlığı Merkezi(TSM) personeli, Hacıhamza Şehit Nuri Yıldız ÇPL’de öğrencilere ‘Sağlıklı Beslenme ve Haraketli Hayat Programı’ hakkında bilgi verdiler. Verilen bilgilerin ardından toplu yürüyüş yapıldı.

 

Kargı Toplum Sağlığı personelleri yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ projesini hayata geçirmesiyle kendilerinin de sağlığın önemine dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla her hafta farklı bir yerde yürüyüş düzenlediklerini söylediler.

 

Yetkiller, ‘’Her yaştan insanların rahatlıkla yapabileceği en kolay spor faaliyeti yürüyüştür. Biz de toplumda farkındalık oluşturmak ve spora dikkat çekmek amacıyla her hafta bir kurumumuzun katılımını sağlayarak yürüyüş programları düzenliyoruz. Yürüyüş, koroner kalp hastalığı ve felç riskini de azaltmaktadır. Kas ve kemikleri kuvvetlendirmekte, özellikle ileri yaşlarda kadınlarda görülen kemik erimesini önemli derecede azaltmaktadır. Yine obezite riskini azaltarak, obeziteyle gelen hastalıklara karşı koruma sağlar. Yüksek tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur. Biz de bu kapsamda sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekmek için kamu kurumlarımızla birlikte bu tür etkinlikler düzenliyoruz." dedi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Öğrenciler, ‘’Sağlık, için, hareket, etti’’,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı