Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 18:49 Bu haber 1354 kez okundu
 
Öğretmenler Günü düzenlenen programla kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü bu yıl Kargı’da geniş bir etkinlikte gerçekleşti. Her yılın aksine bu yıl etkinlikte öğretmenlerde şiirler okuyarak şarkılar söylemesi programa ayrı bir renk kattı.
Eğitim Haberi


Kargı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen programa, Kargı Kaymakamı Hasan Taş, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Okumuş, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Mustafa Topal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç, Ak Parti İlçe Başkanı Sacit Özdemir, MHP İlçe Başkanı Raşit Erdoğan, kurum müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen ile öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nının okunulmasıyla başlayan program Kargı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç’in konuşmasıyla başladı. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘’Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ derken eserin değeri sizlerin beceri ve fedakarlığının derecesiyle doğru orantılı olacaktır. Cumhuriyet fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve kabiliyetli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyetle yetiştirmek sizin elinizdedir’’ söylemi ile öğretmenlerin görev ve sorumluluğunun önemine vurgu yapmıştır.

 

Gazi Mustafa  Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 91. yılının bu anlamlı gününde yurdumuzda Öğretmenler Günü olarak anılmasının yıldönümünü hep birlikte gönülden kutluyoruz’’ dedi.

 

Ardından öğretmenlerin söylediği ‘benim adım öğretmen’ videosu, ‘’öğret bana öğretmenim’’ adlı şiirsel sunum, ‘’bir öğretmen vardı’’ adlı gösteri ve video sunumu, ‘’Ben öğretmen olmak istiyorum’’ adlı şiirin öğretmenler tarafından okunulması, öğrenciler tarafından ‘’Senden daha özel’’ adlı şarkının söylenilmesi seyirciler tarafından beğeniyle izlendi.

 

Programın sonunda ‘’Öğretmenim’’ adlı şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

DSC 1473

 

DSC 1478

 

DSC 1481

 

DSC 1483

 

DSC 1486

 

DSC 1487

 

DSC 1492

 

DSC 1497

 

DSC 1501

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Öğretmenler, Günü, düzenlenen, programla, kutlandı,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı