301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 13:00 Bu haber 3142 kez okundu
 
ORGAN BAĞIŞI BÖLÜMÜ HİZMETE BAŞLADI
Kargı Ahmet Hamdi Akpınar ilçe Devlet Hastanesi’nde organ bağışı bölümü hizmete başladı.
Sağlık Haberi


Çorum organ bağışı sıralamasında Türkiye’de birinci olarak yer alıyor. Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi’de organ bağışı konusunda farklı çalışmalar yaparak halkı organ bağışı konusunda bilgilendirerek, organ bağışının arttırılmasını amaçlıyor.

 

Bu kapsamda başta hastane içerisinde olmak üzere vatandaşlara el broşürleri dağıtılarak, organ bağışı hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

 

Türkiye’de tedavileri sadece organ ve doku nakline bağlı olan 24 bin 576 hasta bulunduğunu belirten hastane yetkilieri, bu sayıya her gün yeni hastalar eklenmekte olduğunu belirterek. Vatandaşların organ nakli bekleyen insanları göz önüne bulundurarak hareket etmelerinin önemli olduğunu belirttiler.

 

Organ ve doku naklinin gerçekleşebilmesinin, ancak organ ve doku bağışı ile mümkün olduğunun altını çizen yetkililer, ‘’Yaşam gibi kıymetli bir cevheri bir insana hediye etmenin değerli bilincine hepimizin aynı farkındalıkla yaklaşması gerekmektedir’’ diye konuştu.

 

Organ bağışı hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Organ Bağışı bölümünden bilgi alabilecekler.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: ORGAN, BAĞIŞI, BÖLÜMÜ, HİZMETE, BAŞLADI,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı