301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 20:54 Bu haber 2845 kez okundu
 
ORGAN BAĞIŞI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi, halkı organ bağışı konusunda bilgilendirerek, organ bağışının arttırılmasını amaçlıyor.
Sağlık Haberi


Yaklaşık 1 ay önce hizmete açılan Organ Bağışı Bölümü vatandaşları bilgilendirerek, halkı organ bağışı yapmaya teşvik ediyor. Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Organ Bağışı Birim Sorumlusu Fatih Sağır Kargı Ahmet Hamdi Akpınar Devlet Hastanesi’nde organ bağışı başvuru kabullerinin devam ettiğini belirterek organ bağışında bulunmak isteyenlerin detaylı bilgi için hastane organ bağışı bölümüne başvurabileceklerini söyledi.

 

 

PEKİ ORGAN BAĞIŞI NASIL YAPILIYOR!

Organ bağışının nasıl yapılacağı konusunda da bilgiler veren Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi Organ Bağışı Birim Sorumlusu Fatih Sağır, ‘’18 yaşını aşmış, akıl sağlığı yerinde olan herkes organ bağışında bulunabiliyor. Bağış yapılabilecek yerler; tüm devlet hastaneleri, özel hastaneler, sağlık ocakları, sağlık müdürlükleri. Bağışçı bir form doldurduğunda ona organ bağış kartı veriliyor. Yapılan organ bağışları o hastanenin yetkili kişisi tarafından internet üzerinden Sağlık Bakanlığı’nın Organ ve Doku Bağışı Listesi’ne ekleniyor’’ dedi.

 

Bakanlık yetkilileri dışında kimsenin bu bilgileri görmeye yetkili olmadığının altını çizen Sağır, ‘’Kartın üzerinde bulunan bilgiler de organ alımı için yeterli değil. Mevcut kanunlar çerçevesinde, kişi daha önce organlarını bağışlasa da öldüğünde ailesine soruluyor. Aile onay verirse organları alınıyor. Aksi halde nakil gerçekleşmiyor. Organ bağışı bilincinin daha fazla kişiye yaygınlaşması önem taşıyor. Bir bağış sizde yapabilirsiniz, bir can bir hayat da siz kurtarabilirsiniz’’ şeklinde konuştu.

 

Haber: Ozan Acar - İHlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: ORGAN, BAĞIŞI, ÇALIŞMALARI, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı