301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 20:14 Bu haber 607 kez okundu
 
Özdemir’den seçmene ‘’Seyyar Sandık’’ hatırlatması
AK Parti Kargı İlçe Başkanı Sacit Özdemir, 31 Mart 2019’da yapılacak olan seçimlerle ilgili olarak seçmene hatırlatmada bulundu.
Siyaset Haberi


AK Parti Kargı İlçe Başkanı Sacit Özdemir, geçtiğimiz milletvekili seçimlerinde engelliler için uygulanan seyyar sandık uygulamasının bu seçimde de uygulanacağını hatırlatarak konuyla ilgili bilgiler verdi. Yüksek Seçim Kurulu tarafından 31 Mart’da yapılacak seçimlerinde seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için 4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından Seyyar Sandık Kurulu Talep Formu ile İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na veya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na gönderilmek üzere muhtarlığa başvurmaları gerektiğini söyledi.

 

AK Parti Kargı İlçe Başkanı Sacit Özdemir konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Değerli Kargı halkımızı ve tüm vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde iktidara geldiğimiz günden bu güne ülkemiz âdeta yeni bir çağa girdi. Kalkınma hamlemizin devamı ve daha güçlü bir Türkiye için tüm vatandaşlarımıza seçim sürecinde sıkıntı yaşamamaları amacıyla bir hatırlatma yapmak istedik.

 

 

ENGELLİ VATANDAŞA SEYYAR SANDIK GİDECEK

Engelliler için seyyar sandık uygulaması bu seçimde de uygulanacak. Bu kapsamda, seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından engelli beyan formu ile ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurulması gerekecek. Başvurusu kabul edilen engelli seçmenler, sandıkların kendilerine getirilmesi suretiyle bulundukları yerde oy kullanabilecek.

 

Sağlık Bakanlığı’nın yazısına göre yatağa bağımlı seçmenlerin “Engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu” veya “Hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu” yazılı sağlık raporunu ibraz etmesi halinde seyyar sandık uygulamasından yararlanabilecek.

 

Bunun için engeli bulunan veya hâlihazırda evde sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar, aile hekimlerine başvurarak rapor almaları gerekiyor. Söz konusu başvurular internet ortamından erapor.saglik.gov.tr adresinden de gerçekleştirilebiliyor. Hasta yatalak ve engellilerin oy kullanabilmeleri için engelli beyan formlarını doldurup bir yakını tarafından ilçe seçim kuruluna ya da ilçe seçim kuruluna sunulmak üzere muhtarlara teslim etmeleri gerekmektedir. Bununla ilgili süre 4 Ocak 2019 tarihinde başlayacak olup, 17 Ocak 2019 tarihinde sona erecektir” ifadelerini kullandı.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Özdemir’den, seçmene, ‘’Seyyar, Sandık’’, hatırlatması,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı