Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 12:30 Bu haber 1397 kez okundu
 
SIVI BASINCI İLE ÇALIŞAN KUMANDALI KEPÇE, AYAKLA ÇALINAN PİYANO YAPTILAR
Kargı Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri, TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında, öğretmenlerle yaptıkları iş birliği ile hazırladıkları birbirinden güzel ve göz alıcı çok sayıda projeye imza attılar.
Eğitim Haberi


Matematik öğretmeni Vedat Gümüş koordinatörlüğünde büyük uğraşlar sonucu hazırlanan bilim fuarı, davetlilerin de oldukça ilgisini çekti.

 

Sergilenen projelerde öğrenciler, sıvı basıncıyla hareket eden kumandalı kepçe ile büyük beğeni topladılar, ayakla çalınan piyano ile kulakların pasını sildiler, trafik ışıklarının bulunduğu yollara döşedikleri manyetik sistemle trafik canavarlarını durdururken eski dönemlerde kullanılan eşya ve araç-gereçlerin sunumuyla zamanda yolculuk yaptırdılar. Charlie Chaplin'in pandomimini seslendirerek yaratıcılıkları zorlarken gazeteden yapılan biblolarla geri dönüşümün inanılmaz büyüsünü gözler önüne serdiler. Pascal üçgeniyle kuramlar somutlaşırken maketler üzerinde  ibadethanelerin değişimini anlattılar. İngilizce kelimelerle hazırlanan  oyunla ise davetlilere eğlenceli dakikalar yaşattılar.

 

Güzel ve etkin çalışmalarla adından sıkca söz ettiren Yunus Emre Ortaokulu, kurum müdürü A.Hamdi Özata'nın emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkürü ile güzel bir güne daha veda etti.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: SIVI, BASINCI, İLE, ÇALIŞAN, KUMANDALI, KEPÇE,, AYAKLA, ÇALINAN, PİYANO, YAPTILAR,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı