301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mart 2015 - Cumartesi 11:17 Bu haber 7003 kez okundu
 
SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI
7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde oy kullanabilecek vatandaşların isimlerinin yazılı olduğu seçmen listeleri, muhtarlıklarda askıya çıktı.
Genel Haberi


Mahalle muhtarlıklarının ofislerine asılacak olan listeler 27 Mart günü akşam 17.00’ye kadar askıda kalacak. Bu süre içerisinde listelerde ismi olmayan, seçmen bilgileri yanlış yazılan ya da adres değişikliği yapan vatandaşlar nüfus müdürlüklerine başvurarak gerekli düzeltmeleri yaptırabilecek.

Seçmen bilgilerini düzeltmek isteyen vatandaşların sorun yaşamamaları için birkaç önemli noktaya dikkat etmesi gerekiyor. İsmi seçmen listesinde olmayan vatandaşın, ikamet ettiği ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek adres kaydını yaptırması gerekiyor. İkametini taşıyanlar ise yeni adreslerinde oy kullanabilmek için adlarına kayıtlı, elektrik, su, doğalgaz faturalarından herhangi biriyle seçmen kaydını yaptırabilir. Kiracı ise noter tasdikli kira sözleşmesiyle ilçe nüfus müdürlüğüne adres beyanında bulunabilecek.


3 MİLYON ÖĞRENCİ VAR

Seçimlerle ilgili sayıları 3 milyonu bulan üniversite öğrencilerinin de dikkat etmesi gereken birkaç husus bulunuyor. Seçimler, eğitim-öğretim dönemine denk geldiği için öğrenim gördüğü yerde oy kullanmak isteyen öğrencilerin ikametlerini eğitimlerinin devam ettiği okulun bulunduğu kente almaları gerekiyor. Öğrenciler, evde kalıyorlarsa üzerlerine kayıtlı fatura veya kira sözleşmesiyle, yurtta yaşıyorlarsa müdürlükten alınacak bir yazıyla bağlı bulundukları nüfus müdürlüklerine başvuru yaparak seçmen kayıtlarını yaptırabilecek.


Seçmen bilgilerinizi YSK'nın internet sitesinden öğrenebilirsiniz ayrıca muhtarlıklarda da askıya çıkan listeleri kontrol edebilirisiniz.

SEÇMEN SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN


Kaynak: Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: 7, Haziran’da, yapılacak, genel, seçimlerde, oy, kullanabilecek, vatandaşların,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı