301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 10:40 Bu haber 1747 kez okundu
 
Tedbirler işe yaradı Kargı Evde Kalıyor, sokaklar sessiz
Korona Virüs ile ilgili alınan tedbirler iş yaradı. Kargı halkı özellikle son bir haftadır kaymakamlık tarafından alınan kararlara büyük oranda uyuyor. Çarşı ve sokaklar sakin..
Kargı Haberi


Korona virüs tüm dünyada etkisini sürdürürken, ülkemizde ve ilçemizde de virüsle mücadele etmek amacıyla çeşitli tedbirler alınıyor. Bu kapsamda son bir hafta içerinde Kargı Kaymakamlığı tarafından çarşının en işlek caddesi olan Atatürk Caddesi üzerinde araç parkına yasak getirildi.

 

İlçe Hıfsıssıha Kurulunca alınan kararla İlçeye giriş çıkışların kontrol altına alınması, iki kişinin bir araya gelmesine izin verilmemesi, maskesiz dolaşmanın yasaklanması ve çarşıda ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşların gereksiz dolaşmaması gibi alınan kararlara vatandaşlar da büyük oranda uydu.

 

 

Yoğunluk yerini sessizliğe bıraktı

TOKİ Konutları ve Oğuz Köyü’ne dışarıdan çok fazla gurbetçinin gelmesi nedeniyle tedbir amaçlı karantina altına alındığı ilçemizde, kaymakamlık son olarak ilçe giriş çıkışlarını kontrol altına aldığını duyurarak yoğunluğu azaltmaya çalıştı.

 

Alınan bütün bu tedbirlerin işe yaradığı hafta boyuna gözlemlendi. Çarşı’daki yoğunluk yerini sessizliğe bıraktı. Karantinaya alınan TOKİ sokaklarında da sessizlik hakimdi.

 

 

Kaymakam tedbirleri bizzat kendisi kontrol ediyor

Kargı Kaymakamı Hasan Taş ise alınan bütün tedbirleri kendisi bizzat kontrol ediyor. Günün çeşitli saatlerinde aracıyla ilçeyi gezen Kaymakam Hasan Taş, çarşıdaki park yasağı başta olmak üzere, TOKİ’deki karantina kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ederek, görevlilere tedbirlerde aksama olmaması için talimatlar veriyor.

 

 

Kaymakam Taş teşekkür etti

Alınan kararlara uyulmasının sevdiklerimiz ve kendi sağlığımız açısından hayati derece önemli olduğunu belirten Kargı Kaymakamı Hasan Taş, alınan tedbirlere uyan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, kurallara uymaya devam edilmesinin eski güzel günlere dönülmesindeki süreyi kısaltacağını belirtti.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

CJamok

 

rceKXB

 

O7WScD

 

6jYHuG

 

91wR1W

 

Wk0H9Z

 

yEIxOG

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Tedbirler, işe, yaradı, Kargı, Evde, Kalıyor,, sokaklar, sessiz,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı