Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 17:33 Bu haber 1389 kez okundu
 
Yeni kaymakamın ilk talimatı korona tedbirleri oldu
Kargı Kaymakamlığı, ilçe genelinde kurallara uyma konusunda rehavete kapılıp tedbirsizlik yaşandığını belirterek, koronavirüs tedbirlerine uymayanlara idari para cezası uygulanacağını duyurdu.
Kargı Haberi


Bir süredir Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay'ın vekalet ettiği Kargı'ya Kaymakam olarak Abdulhamit Uyar atandı. Kaymakam Uyar, görevine başlar başlamaz ilk olarak Kargı Kaymakamlığı sosyal medya hesabından koronavirüs tedbirleri ile ilgili uyarı yayınlattı.

 

İlçede kurallara uyma konusunda rehavete kapılıp tedbirsizlik yaşandığının görüldüğünün altı çizilen Kargı Kaymaklığı'nın açıklamasında vatandaşlar maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda tekrar uyarıldı.

 

''REHAVETE KAPILIP KURALLARA UYULMADIĞI GÖRÜLÜYOR''

Artık kontrollü sosyal hayat döneminde olunduğunu ve yeni bir mücadele içerisine girildiğini vurgulayan Kargı Kaymakamlığı, vatandaşları şöyle uyardı:

 

"Kıymetli vatandaşlarımız, Koronavirüs salgını ile mücadelede yeni bir döneme giriyoruz. Artık kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. İlçemizde kurallara uyma konusunda rehavete kapılıp tedbirsizlik yaşandığı görülmektedir.

 

Lütfen rehavete kapılmayalım, tedbiri elden bırakmayalım. Maske takmaya, sosyal mesafeye ve hijyene dikkat edelim. Tedbir ve kurallara uymayanlar hakkında idari para cezası uygulanacaktır. İlanen duyurulur." 

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Yeni, kaymakamın, ilk, talimatı, korona, tedbirleri, oldu,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı