Haber Detayı
23 Ağustos 2018 - Perşembe 10:58 Bu haber 1943 kez okundu
 
YEREL SEÇİMLERDE TABAN DİKKATE ALINACAK
Ak Parti Kargı İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programı ile Ak Parti teşkilatı bayramlaştı.
Siyaset Haberi


Parti binasında düzenlenen bayramlaşma programına Çorum Milletvekili ve Ak Parti MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Ak Parti Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Ak Parti İlçe Başkanı Sacit Özdemir, Gençlik Kolları Başkanı Emre Üstünel, Kadın Kolları Başkanı Esra Peker ve partililer katıldı.

 

Programda partililere hitaben konuşma yapan Ak Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ’ın gündeminde yerel seçimler vardı. Genel seçimlerde yakaladıkları başarının sinerjisinin yerel seçimlere de artarak yansıyacağından emin olduğunu belirten Karadağ konuşmasını şöyle sürdürdü.

 

‘’Millete hizmet etmek bir dava şuuru gerektirir. Dolayısıyla bu şuurla hareket ederek yerel seçimlerde, hem belediye, hem il genel meclisi hem de belediye meclislerinde en yüksek oyu alacağımıza yürekten inanıyorum.

 

 

KARGI HERZAMAN GEREKENİ YAPMIŞTIR

Kargı her zaman her seçimde gerekeni yapmıştır. Bu vesileyle de gerek genel seçimlerde gerekse cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rekor bir oy verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Teşkilat olarak bir bütün olarak hareket ediyoruz. Bu hareketin neticesinde, Kargı ve diğer ilçelerinde desteğiyle Çorum il teşkilatı olarak Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında üst üste Türkiye birincisi olduk. Bu başarıda tüm ilçelerimizin katkısı vardır ancak Kargı’nın katkısı büyüktür’’ dedi.

 

 

YEREL SEÇİMLERDE TABAN DİKKATE ALINACAK

Seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini arayarak tebrik ettiğini belirten Karadağ; ‘’Seçimlerdeki bu başarılarımızdan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız bizleri arayarak tebrik ettiler. Bunların neticesinde de Ahmet Sami Ceylan Milletvekilimiz, Cumhurbaşkanımızın taktirleriyle partimizin en büyük karar organı olan Merkez Karar Yürütme Kurulu(MKYK)’na seçildi. Ardından Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu vekillerimiz önemli komisyonlarda görevlendirildi. Bu da Çorum’a verilen önemi göstermektedir. Biz bütün bunları Çorum’a hizmet olarak geri dönüştürmek için çabalayacağız’’ dedi.

 

2019 Mart ayına gerçekleşecek olan seçimlerin önemine dikkat çeken Karadağ şöyle konuştu; ‘’Önümüzdeki yerel seçimler çok önemli. Yerel seçimlerde en yüksek oyu almak için tercihlerimizi doğru yaparak, sizlerle istişare ederek, tabanın sesini dinleyerek, yereli gerçekten önemseyerek inşallah en iyi neticeyi alacağımıza yürekten inanıyoruz.

 

Milletvekilliği seçimlerinde seçilen 3 adayımızda yerelden gelen kişiler. Ahmet Sami Ceylan vekilimiz yıllarca il başkanlığı yaptı. İkinci sıra adayımız Oğuzhan Kaya vekilimiz yine 3 dönem Osmancık İlçe Başkanlığı yaptı. Üçüncü sıra adayımız Erol Kavuncu vekilimizde yıllarca sivil toplum kuruluşlarında, vakıflarda birlikte görev yaptığımız tabandan gelen bir ağabeyimiz. Dolayısıyla milletvekilliğinde teşkilat olarak yerel ağırlıklı adaylara yer verdik ve hamd olsun başarılı olduk. Yerel seçimlerde de tabanımızın sesini dinleyerek, yerelin sesine kulak vererek adaylarımızı belirleyip yolumuza devam edeceğiz’’ dedi.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: YEREL, SEÇİMLERDE, TABAN, DİKKATE, ALINACAK,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı